3

پیشرفت پروژه

موقعیت

این پروژه در کرانه سواحل غربی جزیره کیش در خلیج فارس واقع شده است و از طبيعت زيباي سواحل بکر و مرجانی و جذابیت‌های بصری منحصر به فرد برخوردار می‌باشد. موقعیت این پروژه نسبتاً از مرکز هتل‌ها و مراکز خرید و گردشگری در شرق جزیره دور است اما نزدیکی به هتل ریزورت دریایی ترنج و قرارگیری در ساحلی آرام با دید و منظره منحصر به فرد از مزایای مکانی ویژه و شاخص پروژه برای گردشگران می‌باشد. پروژه از لحاظ دسترسی مستقیماً در محور جاده ساحلی جهان قرار دارد. جاده ساحلی جهان از شمال غرب تا جنوب شرقی جزیره امتداد یافته و محور اصلی این منطقه با اشراف مستقیم به دریا و ساحل می‌باشد.

همچنین پروژه از طریق محور اصلی غروب کیش و همچنین محور هور به رینگ مرکزی (بزرگراه خلیج فارس) و بلوار اصلی شمالی جزیره متصل می‌گردد. فاصله زمینی این مجموعه تا فرودگاه بین‌المللی کیش در مرکز جزیره با اتومبیل و از طریق بزرگراه خلیج فارس حدود ۱۲ کیلومتر و تقریبا ۱۵ دقیقه است. همچنین فاصله تا بازارها و منطقه گردشگری خیابان سنائی در مجاورت ساحل شرقی جزیره حدود ۱۶ کیلومتر و تقریباً  ۲۰ دقیقه رانندگی با توجه به محدودیت سرعت خودرو‌ها در کیش می‌باشد.

پلان مجموعه
گالری تصاویر
اطلاعات پروژه

جزيره كيش با ويژگيهاي منحصربه فرد، طبيعت زيبا ، سواحل چشم نواز ، ديدني هاي بيشمار ، امكانات و زيرساخت هاي مناسب و مزيتهاي يک منطقه آزاد تجاري از استعداد بالقوه گردشگري برخوردار ميباشد. در چشم انداز توسعه جزيره كيش، گردشگري اصلي ترين فعاليت اقتصادي تعريف شده است و به نظر مي رسد در عمل نيز مهم ترين عامل توسعه اين جزيره بوده است. تبديل جزيره كيش به يک مقصد گردشگري از مهم ترين اهداف كلان منطقه آزاد كيش مي باشد. گردشگري نقش تعيين كننده اي در اين جزيره دارد ، تاثير مستقيم وغيرمستقيم اقتصادي اجتماعي آن بر كل اقتصاد جزيره و شاخصهاي اقتصادي، اشتغال و خدمات مرتبط با آن قابل توجه است . نياز به ارتقاي ارزش صنعت گردشگري بايد در رأس جهت گيري راهبردي هر فعاليت پايدار قرار گيرد . اين امر حائز اهميت است كه صنعت گردشگري به منافع اجتماعي، محلي و زيست محيطي به اندازه منافع اقتصادي توجه نمايد.
از اين رو در راستاي تحقق اين امر و رسيدن به يک توسعه پايدار در بخش گردشگري، بايستي تنوع بخشيدن به فعاليت ها و اماكن گردشگري وتوجه به پتانسيل هاي موجود در ابعاد اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي و استفاده از ظرفيت هاي آن ها را در نظر گرفت. بر اين اساس انتخاب رويكردي از زمينه هاي گردشگري كه تطابق بالايي با ظرفيت هاي اقليمي منطقه دارند از اهميت ويژه اي برخوردار است. اين نوع از رويكردهاي گردشگري تاثير بسزايي در برآورده كردن نيازهاي منطقه اي و استفاده از ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود در تحقق توسعه پايدار گردشگري را دارند.

اهداف اولیه

- سرمايه گذاري و ساخت پروژه گردشگري اقامتي (هتل) با بالاترين كيفيت بر اساس اصل تمايز و رقابت پذيري

- ارائه نوآوري براي پاسخ به نيازهاي بازار و جذب مشتريان كليدي

- ايجاد فضاهاي جديد مطابق باسلايق و نيازهاي روز كاربران و گردشگران

- بالا بردن بازده سرمايه گذاري و كاهش ريسک و برآورده نمودن انتظارات مالي و سودآوري و بازگشت سرمايه صاحبان سهام و سرمايه گذاران

- رضايت همه ذينفعان اعم ازشركاء وسهامداران، سرمايه گذاران، بهره برداران ، گردشگران و...

چشم انداز

تبديل شدن به يک مقصد متمايز و پيشرو در حوزه گردشگري و اقامت از لحاظ كيفيت و نوآوري و انتخاب اول گردشگران در جزيره كيش با جايگاهي كاملا شناخته شده و برتر و سود آوري و رضايت براي سرمايه گذاران و كاركنان، بهره برداران(گردشگران) و ...

ماموریت

ارتقاء كيفيت اقامت و گردشگري براي گردشگران جزيره كيش با سرمايه گذاري در توسعه و ساخت يک مجموعه اقامتي گردشگري فاخر و متمايز در اين جزيره و ايجاد شرايط مناسب براي رشد و شكوفايي و رضايت مجموعه همكاران در راستای كسب سهم حداكثري از بازار

 ارزش ها

- كيفيت و نوآوري            - تمايز در خدمات            - مشتري مداري              - حسن شهرت            - احترام به محيط زيست          - همكاران و شايسته سالاري 

با توجه به تاكيد طرح هاي بالادستي و اهداف كلان منطقه آزاد كيش در تنوع بخشيدن به فعاليت ها و اماكن گردشگري و ايجاد فضاهاي گردشگري منحصر به فرد و توانمندسازي پتانسيل هاي موجود و توسعه طرح هاي فاخر با رويكرد اقليمي بومي در جزيره كيش از اهميت ويژه اي برخوردار است.

هدف از تعريف اين پروژه ها ايجاد تفرجگاه هاي تفريحي - اقامتي به عنوان يک مقصد گردشگري با رويكرد و مضمون بومي در جزيره كيش با الهام از معماري سنتي منطقه و اقليم كيش مي باشد. جايي كه ظرافت فرهنگ و معماري سنتي بومي منطقه با امكانات مدرن تركيب مي شود.

اقليم و طبيعت ويژه و با شكوه جزيره كيش در خليج فارس در كنار تم معماري بومي بي نظير و امكانات در سطح استاندارد امروزي جلوه خاصي به اين تفرجگاه هاي سنتي – فرهنگي مي دهد تا به يكي از جذاب ترين مقاصد گردشگري – اقامتي جزيره كيش تبديل شوند. اين اماكن اداري احترام به ميراث پيشينيان و فرهنگ و سنن بومي منطقه است. مقاصدي بي نظير كه مي توان در آن به گذشته سفر كرد و در عين حال از امكانات فاخر مدرن نيز لذت برد. احترام به ميهمانان و همچنين سنت ها بخش مهمي از فلسفه طرح اين پروژه ها است از اين جهت كه با ايجاد پلي بين دنياي حال و گذشته تجربه متحيركننده اي را براي بازديدكنندگان و ميهمانان ايجاد مي نماید .